O szkole

Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Podstawowa Sportowego MM SPORT w Bielsku Białej powstała w 2016 roku i oferuje edukację już od pierwszej klasy. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w tzw „złotym wieku motoryczności” dlatego wychodząc naprzeciw ich naturalnym uwarunkowaniom stworzyliśmy Szkołę Podstawową, gdzie gwarantujemy codzienne, urozmaicone zajęcia sportowe.

Naszą ideą jest stworzenie optymalnych warunków do nauki oraz zaszczepienie u dzieci miłości do ruchu od najmłodszych lat.

Ukształtowanie prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie układu szkieletowo-mięśniowego to tylko nieliczne zalety usportowienia dzieci. Wychowanie przez sport nauczy dzieci dobrych nawyków ruchowych, które będą powielać w dalszym życiu. Duże urozmaicenie dyscyplin sportowych, w których uczestniczą nasi uczniowie mogą zachęcić ich do kontynuacji treningów już w klubach sportowych.

Najważniejsze to umożliwić dzieciom odkryć swoje pasje

Uczniowie realizują podstawę programową zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji:
– edukacja wczesnoszkolna w wymiarze 18 godzin tygodniowo
– j. angielski w wymiarze 2 godzin tygodniowo
– religia/etyka w wymiarze 2 godzin tygodniowo
– planowane jest wprowadzenie przedmiotu szachy w wymiarze 2 godzin tygodniowo

SMS MM SPORT oprócz podstawy programowej oferuje zajęcia, które zadbają również o ruchowy rozwój dziecka. Pływanie, judo, gimnastyka i tenis to sporty, które zostały dobrane pod kątem wieku i możliwości dzieci a dodatkowo wszyscy chętnie biorą w nich udział.
– Zajęcia ogólnorozwojowe – gry i zabawy z elementem rywalizacji, podstawy gier zespołowych, jazda na łyżwach itd., czyli wszystko to czego dzieci powinny spróbować w przygodzie ze sportem.
– Tenis – sport bardzo dynamiczny a jednocześnie elitarny. Doskonale wpływa na poprawę koordynacji ruchowej szybkości reakcji. Zajęcia dla najmłodszych nakierowane są na dobrą zabawę i mają na celu zaadoptowanie do ćwiczeń z rakietą i piłką tenisową.
– Judo – Rywalizacja i wyładowanie emocji drzemiących w młodych organizmach to naturalne cechy wśród dzieci wieku wczesnoszkolnego. Zajęcia ze sztuk walki pod kontrolą doświadczonych trenerów to idealny sposób dostarczenie mocnej dawki rywalizacji. Dzieci świetnie się bawią w wykonywaniu zadań sportowych judo, a także doskonale wzmacniają niemalże wszystkie partie mięśniowe.
– Gimnastyka – podstawowa dyscyplina sportowa w nauczaniu wczesnoszkolnym. Jej niepodważalną zaletą jest wszechstronny rozwój ruchowy oraz budowanie prawidłowej postawy ciała.
– Pływanie – pływać mogą zarówno małe dzieci, jak i osoby starsze. W przypadku dzieci pływanie jest szczególnie wskazane, gdyż sport ten pomaga w kształtowaniu odpowiedniej postawy. Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie są dla nich interesującą formą wychowania fizycznego. Co więcej, pływanie wskazane jest nawet dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uprawiać innych sportów.

Kadrę Pedagogiczną tworzą osoby, które wykonują swoją pracę z ogromną pasją i zaangażowaniem. Praca z dziećmi, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole jest bardzo wymagająca dlatego nasi nauczyciele oraz trenerzy posiadają odpowiednie kwalifikacje w swojej dziedzinie oraz przygotowanie pedagogiczne. Dbają również o indywidualizm, urozmaicone i ciekawe zajęcia oraz profesjonalne podejście. Szkoła jest przyjazna dla dzieci i z myślą o nich tworzona. Dużo kolorów, jasne sale lekcyjne, małe oddziały klasowe to dodatkowe atuty naszej placówki.