519561892, sekretariat: 33 810 15 64 mmsportbielsko@gmail.com

 

Wstrzymanie lekcji do Świąt Wielkanocy
Nowe Rozporządzenie, wprowadzenie stanu epidemii

„Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa” – przekazał na konferencji prasowej szef rządu. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020 przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia.
Te najbliższe, kolejne 2, 3 tygodnie do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich i taka społeczna izolacja bardzo pomaga – mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Premier podczas konferencji prasowej w KPRM mówił, że obecna sytuacja w Polsce związana z epidemią koronawirusa to „egzamin z odpowiedzialności, który wszyscy przeżywamy”.

Rządowa specustawa ws. koronawirusa wprowadziła rozwiązanie zapewniające rodzicom prawo do skorzystania z dodatkowych 14 dni zasiłku opiekuńczego (niezależnie od liczby dzieci wymagających opieki). Przysługuje on rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy są objęci ubezpieczeniem chorobowym. Jednak można go otrzymać tylko na dziecko poniżej 8. roku życia.

Informacja: internet

 

Informacja dla rodziców i uczniów
W związku z wydłużonym okresem zamknięcia szkół w całej Polsce informujemy, iż nauka do 27 marca 2020 będzie toczyła się na podstawie zakresów materiału jakie uczniowie otrzymali za pomocą platformy do zdalnej nauki lub w wiadomościach od wychowawców klas. Zasady nauczania od 30 marca zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu, ponieważ w tym momencie pracujemy nad najlepszymi rozwiązaniami w trosce o prawidłowy rozwój uczniów.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej MM Sport