Zajęcia logopedyczne

Współczesny logopeda uczy nie tylko prawidłowej wymowy, ale również właściwej komunikacji. Pracuje z uczniem nad poprawnością fonetyczną i gramatyczną, logicznym budowaniem wypowiedzi i ogólną sprawnością komunikacyjną. W naszej szkole prowadzone są badania przesiewowe wśród pierwszaków i organizowane indywidualne zajęcia z logopedą

Zajęcia logopedyczne

Robotyka Lego

Celem warsztatów jest rozwijanie w dzieciach pasji do nauk ścisłych. Dzieci poprzez budowę konstrukcji z klocków Lego rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą się rozpoznawania i zapamiętywania elementów, a także współpracy. Każda konstrukcja z Lego jest tylko narzędziem do wprowadzenia w świat mechaniki (przekładnie zębate, pasowe) oraz zapoznania z działaniem silników, czujników. Po zbudowaniu robotów, dzieci je programują w prostym języku obrazkowym co pozwala rozwijać umiejętność logicznego myślenia, tworzenia algorytmów, a nauka poprzez doświadczenia (po ukończeniu programu, uruchamiamy robota) umożliwia dzieciom szybsze i trwalsze zapamiętanie.

Robotyka lego

Rozmówki angielskie

Zajęcia j. angielskiego dla chętnych. Ich głównym celem jest przełamywanie barier w komunikacji w języku obcym. Forma zabaw zachęca do nawiązywania konwersacji oraz zwiększa zainteresowanie nauką języków obcych. Zajęcia te organizowane są w małych grupach i dostosowane do wieku uczestników.

Rozmówki angielskie

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna ma na celu skorygowanie wad postawy poprzez ćwiczenia czyli inaczej mówiąc, jest to profilaktyka i korekta zaburzeń statyki ciała i schorzeń kostno-stawowych, zwiększenie wytrzymałości organizmu, siły mięśni oraz kształtowanie i utrwalanie nawyku utrzymywania prawidłowej postawy. Bardzo ważną rolę w gimnastyce korekcyjnej pełnią też ćwiczenia oddechowe rozwijające klatkę piersiową, płuca oraz poprawiające krążenie i dotleniające organizm.

PŁATNE

Gimnastyka korekcyjna

Koła zainteresowań

W czasie świetlicowym dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rozwiających zainteresowania. Proponujemy zajęcia dla chętnych takie jak: koło teatralne, koło czytelnicze czy koło plastyczne.

Koła zainteresowań

Tenis

Sport bardzo dynamiczny a jednocześnie efektowny. Doskonale wpływa na poprawę koordynacji ruchowej i szybkości reakcji. Zajęcia dla najmłodszych nakierowane są na dobrą zabawę i mają na celu zaadoptowanie do ćwiczeń z rakietą i piłką tenisową. Zajęcia prowadzone są przez trenerów BKT ADVANTAGE BIELSKO BIAŁA na obiektach tego klubu przy ul. Ceramicznej 20. W klasach 1-3 zajęcia odbywają się raz co dwa tygodnie w wymiarze 3 godzin lekcyjnych

PŁATNE

Tenis

Szkoła językowa

Nasza szkoła współpracuje ze szkołą językową early stage w zakresie udostępniania sal lekcyjnych pod potrzeby prowadzenia zajęć. Dzięki tej współpracy dzieci mogą pobierać dodatkowe lekcje języka angielskiego bez potrzeby dojeżdżania na zajęcia.

Wszelkie szczegóły dotyczące zapisu dziecka oraz organizacji zajęć znajdą państwo na stronie:
www.earlystage.pl/pl/szkola/bielsko-biala
e-mail: bielskobiala@earlystage.pl